شرح وظايف و شرايط احراز سمت مديرکل روابط عمومي و اطلاع‌رسانی وزارت نيرو

به نام خدا

اطلاعیه شماره 4
 
همانگونه که از طريق اطلاعيه‌هاي قبلي اطلاع‌رساني شده است، وزارت نیرو در راستای راهبرد شایسته‌گزینی در دولت دوازدهم، از افراد واجد شرایط و علاقه‌مند به همکاری در سمت مدیرکل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی از طریق پورتال وزارت نیرو و انتشار اطلاعیه در خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌ها دعوت به همکاری نمود.

این فرآیند بر اساس مراحل اجرايي مشخص و برنامه زمانی تعریف شده‌ای آغاز گرديد و در پايان زمان دو هفته‌اي ثبت‌نام، 170 داوطلب با بهره‌گیری مطلوب از این راهکار نوین (که برای نخستین بار در وزارت نيرو اجرا گردید) آمادگي خود را براي تصدي اين مسئوليت اعلام نمودند. در ادامه، براي بررسي شايستگي‌هاي افراد ثبت‌نام کننده، کميته بررسي صلاحيت داوطلبين، با ترکيبي از اساتيد و خبرگان بيروني و مديران ذي‌ربط وزارت نيرو، تشکيل گرديد و پس از طي مراحل تعيين شده و انجام ارزيابي‌هاي لازم، نهايتاً 5 داوطلب برگزيده را که در طول فرآيند فوق عملکرد مطلوب‌تري داشتند، جهت تصدي سمت فوق به وزير محترم نيرو پيشنهاد نمود.
به آگاهی داوطلبین گرامی شرکت‌کننده و عموم علاقه‌مندان مي‌رساند که آخرين مرحله از اين فرآيند نيز انجام گرديد و با لحاظ نظرات کميته فوق و مجموعه ملاحظات مديريتي و با اذعان به توانمندي‌هاي ساير داوطلبين محترم، به‌ويژه 5 داوطلب راه‌يافته به مرحله نهايي، نهايتاً سرکار خانم دکتر صديقه ببران به‌عنوان داوطلب منتخب جهت احراز سمت مديرکل روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت نيرو معرفي مي‌شود.
سرکار خانم دکتر صديقه ببران، فارغ‌التحصيل رشته روزنامه‌نگاري در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري و برخوردار از بيش از 20 سال تجربه در مديريت روابط عمومي دولتي و خصوصي، روزنامه‌‌نگاري، محيط‌زيست و توسعه پايدار است. ايشان يک دوره مديريت گروه ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامي را بر عهده داشته است و تاليف، ترجمه و گردآوري حدود 50 جلد کتاب را در کارنامه خود دارد و در زمينه اجرايي نيز، معاونت و مديرکلي روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان حفاظت محيط زيست را عهده‌دار بوده است. ايشان هم‌چنین در فعالیت‌های مدنی و همکاری با سمن‌ها نیز فعال بوده و شناخت مناسبي از موضوعات بین‌المللی حوزه آب و دیپلماسی آب دارد.
در خاتمه، با قدردانی مجدد از مشارکت و همراهی همه داوطلبان عزیز و تلاش‌هاي صادقانه و حرفه‌اي کميته بررسي صلاحيت داوطلبين، ضمن آرزوي موفقيت براي داوطلب منتخب، اميدوار است شرائط و امکان بهره‌مندي از دانش و توانمندي‌هاي افراد شاخص و برگزيده اين فرآيند در جايگاه‌هاي متناسب فراهم گردد.

متن اطلاعيه شماره 3